Sprzedajemy urządzenia i wdrażamy technologię druku cyfrowego
ZADZWOŃ DO NAS POMOŻEMY!+48 501 249 031+48 664 700 859


Towar miesiąca

Mimaki JV3 250 SP

35 000,00 zł netto
43 050,00 zł ( z vat 23% )

Roland Versa Camm SP-540

Producent: Roland DG Roland DG
19 000,00 zł netto
14 000,00 zł netto
17 220,00 zł ( z vat 23% )
dostępny

Roland Versa Camm SP-540V

 • Druk i cięcie w jednej maszynie
 • szerokość druku 137cm
 • Trwały druk solwentowy o odporności na zewnątrz do 3 lat
 • Wysoka rozdzielczość do 1440x720 dpi + druk zmienną kroplą
 • System pozycjonowania Roland QuadrAlign™
 • Koszt druku to około 4 zł/m2
 • w komplecie Rip Wersa Works

Przy jej pomocy wykonasz:

 • siatki i banery elewacyjne
 • banery reklamowe
 • plandeki samochodowe
 • naklejki i folie samoprzylepne
 • flagi
 • billboardy
 • tablice reklamowe>

Sprowadzamy maszyny używane plotery wielkoformatowe, plotery tnące, laminatory itp - również pod zamówienie.

Japońska firma ROLAND DG w swej ofercie posiada plotery tnąco-drukujące. Pierwszym takim ploterem i zarówno pierwszym w historii Roland był model SJ-70, który z czasem doczekał się wielu następców. Modele ROLAND VersaCamm SP-300V i SP-540V to najmłodsi przedstawiciele tego typu maszyn. Szerokość pracy SP-300V wynosi 30" (76,2cm). SP-540V proponuje już szerokość 54" (134 cm). Obie maszyny dedykowane są do produkcji naklejek o bardzo dobrej jakości. Głowica drukująca i tnąca działają niezależnie od siebie nie powodując tym samym żadnych błędów czy odchyleń. Unikalny system pozycjonowania QuadrAlign™ pozwala odnaleźć i wyciąć grafikę, która została zdjęta, zalaminowana, a następnie ponownie założona na ploter.

Jakość cięcia
W VersaCamm zastosowano głowicę sprawdzoną w ploterach tnących serii PRO. Parametry są na tyle wysokie, że ploter może z powodzeniem wykonać prace typowego plotera tnącego. Cięcie nawet grubych folii do piaskowania nie powinno sprawiać problemów. Unikalny system QuadrAlignTM pozwala wycinać już wydrukowaną i zalaminowaną grafikę.
Głowice piezoelektryczne
VersaCamm jak wszystkie plotery ROLAND stosuje technologie druku opartą na głowicach piezoelektrycznych, które są bardzo trwałe i precyzyjne. Ich sprawność jest tak wysoka, że nawet atramentem solwentowym można drukować zmienną kroplą przy rozdzielczości 1440dpi. Żywotność głowic obliczona jest na 6 milionów kropel co przekłada się na około 2 lata pracy.
Zmienna kropla
Druk zmienną kroplą to technologia polegająca na wytwarzaniu przez odpowiednie podawanie napięcia na głowicy kropel o trzech rozmiarach. W zależności od zastosowanej rozdzielczości czy trybu druku ploter dobiera odpowiedni rozmiar kropli. Efekt końcowy to równomierne krycie bez pozostawiania niezadrukowanych obszarów czy zalewania się kropel. Wydruk jest ostry, przejścia tonalne wyjątkowo gładkie oraz praktycznie wyeliminowano banding.
Wbudowany system podgrzewania
VersaCamm posiada wbudowany system podgrzewania stołu sterowany z pulpitu maszyny lub z programu RIP. Grzałki umieszczone są bezpośrednio pod głowicami drukującymi. Stół posiada regulacje w zakresie 34 -50oC. Temperatura potrzebna jest w celu uplastycznienia materiału, ułatwia łączenie się atramentu z materiałem a także skraca czas potrzebny na wysuszenie atramentu.
ROLAND Versa Works
Firma Roland standardowo wyposaża ploter w program Versa Works. Posiada on takie funkcje jak: kolejkowanie, przeskalowanie, panelowanie, przycinanie oraz obracanie o 90°. Program odczytuje pliki formatu: TIFF, JPEG, EPS, PS, PDF 1.4 i DCS 2.0. Oparty jest na Postscript 3.

Ostatnio oglądane

stat4u